סוגי ויזות לארה"ב

97% הצלחה! צרו קשר למענה מהיר!

סוגי ויזות לארה"בסוגי ויזות לארה"ב

אשרות לארה"ב מתחלקות לחמש קטגוריות. הקטגוריה הראשונה היא "לא – מהגרים" הכוללת תיירים, סטודנטים ועובדים זמניים.

הקטגוריה השנייה היא "מהגר" הכולל תושבי קבע, אנשים בעלי מעמד של תושב קבע חוקי בארה"ב, פליטים ומבקשי מקלט הנמלטים מרדיפות במדינת מולדתם. הקטגוריה השלישית היא "סחר" הכולל אנשים שאינם מנסים להגר אך רוצים ללמוד או לעבוד בארה"ב באופן זמני לזמן מוגבל. הקטגוריה הרביעית היא "לא מהגרים" הכוללת נוסעים עסקיים ומבקרים המגיעים לארצות הברית לביקורים קצרים או לאירועים כמו כנסים או אירועי ספורט. הקטגוריה החמישית היא "פליט" המספק הגנה מפני רדיפות עקב גזע, דת, לאום, דעה פוליטית או חברות בקבוצה חברתית מסוימת.

תהליך הוצאת ויזה

ויזה לארה"ב (ותהליך הגשת ויזה) היא נושא מסובך. מלבד ארה"ב, ישנם סוגים שונים של ויזות שניתן לבקש בשגרירות ארצות הברית במדינות השונות. בהתאם לזכאות ולצרכים שלך, ייתכן שתוכל להגיש בקשה לקבלת גרין קארד או אזרחות.

שירות האזרחות וההגירה האמריקאי (USCIS)

מציע סוגים שונים של ויזות, כולל:

1) אשרת קבע

2) אשרת מבקר זמנית

3) אשרת התמחות

4) אשרת עובד דתי

5) אשרת תושב זמני

6) הסכם משקיעים

7) B-1 / B-2 אשרת מבקר

8) אישורי עבודה

H-1B 9) ארוסה (ה)/ בן זוג בן זוג

K-1 10)

ישנן מספר ויזות לאזרחי ארה"ב וללא אזרחים. חלק מהוויזות הללו מיועדות לשהות זמנית בעוד שאחרות מיועדות למגורי קבע.

סוגי ויזה לארה"ב:

אשרת ארה"ב, אשרת B1/B2, ויזת F-1, אשרת H1-B, ויזת J-1, אשרת O-1

ויזה לארה"ב: הסוג הנפוץ ביותר של ויזה לארה"ב הוא ויזת תייר B1/B2 או ביקור עסקים. זהו ביקור לא -מהגר (זמני) בארצות הברית ואינו נותן לאדם את הזכות להתגורר במדינה ללא הגבלת זמן. אם אתה רוצה להישאר בארץ לטווח ארוך ולקבל מעמד של תושב קבע, יהיה עליך להגיש בקשה לאחד מהסוגים האחרים של ויזה לארה"ב, כגון ויזת סטודנט F-1.

סוגי ויזות לארה"ב – מערכת בקשות הויזה בארה”ב

הויזה לארה"ב היא אחד מהוויזות החשובות ביותר שכל מהגר חייב להגיש בקשה. זהו אישור שהייה זמני המאפשר לך להיכנס ולעבוד באופן חוקי בארצות הברית. קטגוריות הויזה לארה"ב מתחלקות לארבעה סוגים עיקריים:

לכל סוג יש קבוצות משנה נוספות המבוססות על גורמים, כגון האם המבקש יגיע לארצות הברית להנאה או לעבודה. ישנם סוגים שונים של ויזות לארה"ב. הם מתחלקים לקטגוריות בהתאם למטרת ההנפקה שלהם.

מהגר יכול להגיש בקשה לויזה אם הוא רוצה להגיע לארה"ב לעבודה, לימודים או הנאה. לארה"ב יש מספר סוגים של אשרות שהמהגר יכול להגיש בקשה- B1, B2, B1/B2, H-1B, L-1A, F-1 אשרת סטודנטים, ויזת ילד F-2.

בארצות הברית יש את מערכת הצעות הויזה המגוונת ביותר. הסיבה לכך היא שיש הרבה סוגים שונים של ויזות המשרתות מטרות שונות. ישנן גם מספר דרכים להשיג אשרות לארה"ב, מה שמקשה על אנשים השואפים לוויזה אמריקאית לדעת היכן עליהם להתחיל.

ישנם שלושה סוגים שונים של ויזות בארה"ב: מגורים קבועים, מגורים זמניים וויזת לא מהגרים. אשרת לא-מהגר היא היתר לזמן מוגבל המאפשר כניסה לארה"ב, בדרך כלל לנסיעות עסקים או נסיעות. מגורים קבועים הם סוג של גרין קארד, המספק לך זכויות משפטיות מלאות כאזרח אמריקאי ומאפשר לך לחיות ולעבוד במדינה לצמיתות. מגורים זמניים ניתנים כאשר מישהו צריך להישאר זמנית בארה"ב, בדרך כלל בגלל חירום או צורך רפואי

ישנם סוגים רבים ושונים של אשרות שתוכל לבקש בהתאם לזכאותך. בקשת ויזה היא תהליך מייגע ויש הרבה מסמכים שתצטרכו להגיש יחד עם הבקשה שלכם. כמו כן, יהיה עליך לבצע מבחני כשירות ובדיקות אחרות על מנת לוודא שאתה זכאי לקטגוריית הויזה שהגשת.

כמה מסוגי הויזה הפופולריים ביותר לארה"ב הם B1/B2, H-1B ו- L-1A.

סוגי ויזות לארה"ב – איזה סוג ויזה לבקש?

סוגים שונים של ויזות בארצות הברית מיועדים למטרות ספציפיות. כולם מונפקים על ידי שירותי האזרחות וההגירה של ארצות הברית (USCIS) על פי חוקי הגירה שונים כדי לאפשר לאזרחים זרים להיכנס למדינה.

חלק זה מציע סקירה כללית של סוגי ויזה שונים בארה"ב, כולל אילו סוגי ויזות זמינות, כיצד להגיש מועמדות ומה עליך לדעת על כל סוג.

סוגי ויזות לארה"ב – סוגי ויזה שונים

אזרח זר רשאי להיכנס לארצות הברית ללא ויזה אם הוא מותר על פי אחת מכמה הוראות בחוק האמריקאי. הם משתנים במידה רבה אם זה מבקר או מהגר שמחפש כניסה לארצות הברית. הפסקאות הבאות דנות בקצרה בכמה קטגוריות טיפוסיות של קבלה שאינן דורשות ויזה:

אישורי ביקור זמניים ניתנים לעסקים או לאנשים המעוניינים להיכנס למדינה באופן זמני בנסיבות מיוחדות. ניתן להשתמש בהם בכניסה לארץ באופן זמני או לאירועים חד פעמיים כמו כנסים, תערוכות ועוד.

ישנם מגוון סוגים של ויזות שניתן לבקש בארצות הברית. הם כוללים:

  • ביקור,
  • מַעֲבָר,
  • סטוּדֶנט,
  • עֲבוֹדָה,
  • מבקש מקלט.

מה למדנו בכתבה:

חידוש או הוצאת ויזה לארה"ב ברישום מהיר