מה כדאי שתדעו על הוצאת ויזה לארה"ב למשפחה

97% הצלחה! צרו קשר למענה מהיר!

הוצאת ויזה לארהב למשפחהמה כדאי שתדעו על הוצאת ויזה לארה"ב למשפחה

כל מי שיש לו ביד דרכון בתוקף יודע שיש פעולות שחשוב לעשות גם אם אין נסיעה מתוכננת על הפרק בזמן הקרוב. אחת מהפעולות האלה היא הוצאת ויזה לארה"ב למשפחה. מכיוון שבקשת הוויזה היא תהליך שיכול לקחת לא מעט זמן וכולל בעצמו כמה שלבים – מומלץ מאד לבצע אותו בלי לחץ של נסיעה קרובה וכך לוודא שעושים את הכל נכון וכמו שצריך, על פי ההנחיות המשתנות של שלטונות ההגירה של ארצות הברית.

 

איך מתבצעת בפועל הוצאת ויזה לארה"ב למשפחה?

הוצאת הוויזה מוטלת כמובן על ההורים או המבוגרים שמנהלים את המשפחה. ההבדלים טמונים בגילאים של הילדים, שכן יש דרך שונה להנפקת הוויזה כאשר הילדים מתחת או מעל לגיל 14 שנים. כך או כך, התהליך כולל כמה וכמה שלבים, ביניהם אפשר למצוא מילוי טפסים מקוונים באתר האינטרנט של שלטונות ההגירה בארצות הברית, תשלום אגרה של כמה מאות דולרים והגעה לריאיון פיזי במשרדי הקונסוליה בירושלים או תל אביב. הוצאת ויזה לארה"ב למשפחה כוללת את כל אלה.

מה השלבים בתהליך הוצאת ויזה לארה"ב למשפחה?

השלב הראשון הוא מילוי טפסים באתר האינטרנט בנפרד עבור כל אחד ואחד מבני המשפחה. הטפסים כוללים מילוי נתונים ופרטים אישיים, כמו גם שאלות אודות מצב משפחתי או קורות חיים. לאחר שמסיימים זאת השלב הבא הוא צילום תמונות בפורמט ייחודי של כל אחד מבני המשפחה ולאחר מכן תשלום. גובה האגרה עומד על כמה מאות דולרים עבור כל אחד מהמבקשים וחשוב להיערך לקראת הסכום הזה. לבסוף ייקבע מועד להגעה לריאיון הפיזי של ההורים או אחד מהם.

 

למה חשוב שתהיה ויזה לארצות הברית בהישג יד?

להרבה מאד משפחות יש קרובי משפחה ברחבי ארצות הברית ולכן תמיד טוב שתהיה ויזה בהישג יד, מוכנה ותקפה בתוך הדרכון. מכיוון שמדובר בתהליך שיכול לקחת לא מעט זמן – תמיד כדאי לעשות אותו דווקא כשאין נסיעה בתכנונים וכך להתרכז ולעשות הכל כמו שצריך. לפעמים מועד הריאיון יהיה רחוק, לעיתים לא ברור מה צריך בדיוק לעשות בעת הוצאת ויזה לארה"ב למשפחה או שלא ברורות ההנחיות למבוגרים או ילדים. לכן כשיש את הפנאי להתרכז בזה – זה נוח יותר.

 

ההבדלים בהנפקת הוויזה לבני המשפחה השונים

הוצאת ויזה לארה"ב למשפחה תלויה כאמור בגילאי הילדים ובהיותם של ההורים אנשים עובדים. המטרה בהנפקת הוויזה היא לדעת שיש למבקרים בארצות הברית זיקה חזקה למקום שהם באים ממנו והם יחזרו אליו בחזרה בסיום הביקור. החשש הוא מפני הגירה בלתי חוקית ולכן כל מועמד לוויזה נבדק היטב ונבחן לעומק הסיכון שהוא יהפוך למהגר ולנטל על החברה האמריקאית המקומית. כאשר מדובר בילדים עד גיל 14 ברוב המקרים אפשר יהיה להנפיק להם את הוויזה באופן אוטומטי.

 

האם הילדים שותפים לכל התהליך של הוצאת ויזה?

בהחלט לא. כאשר הילדים מתחת לגיל 14 הם לא יצטרכו להגיע עם ההורים שלהם לריאיון במשרדי הקונסוליה ויש לזה יתרון מאד גדול. מדובר ביום של עמידה בתורים, אמנם מסודרים ומאורגנים אך אין מדובר במקום ידידותי שנוח להביא אליו ילדים ולכן זה כלל לא מומלץ. ברגע שעול זה יורד מההורים נוח להם יותר להגיע בעצמם ולהפקיד את הדרכונים של כל בני המשפחה בעת ההגעה. לאחר שהבקשה תאושר יגיעו הביתה עם שליח הדרכונים של כולם ביחד.

ההקלה לאחר שהוויזה מתקבלת

אין ספק שכאשר הדרכונים מגיעים בחזרה הביתה עם כל הוויזות בתוכם יש בכך הקלה גדולה. עכשיו ולמשך עשר שנים יוכלו בני המשפחה לנסוע לארצות הבית למטרות ביקור או טיול ולא יצטרכו להעסיק את עצמם שוב בענייני הוויזה הזאת. הם יוכלו להזמין כרטיס טיסה בקלות ובמהירות ויוכלו להוציא לפועל אפילו נסיעה ספונטנית לארצות הברית, מה שלא יכול לעשות מי שאין ברשותו ויזה בתוקף. 

 

תהליך מורכב שמבצעים פעם אחת

למרות החשש להתחיל את התהליך – חשוב מאד להבין שעדיף לבצע אותו כשאין את הלחץ לפני נסיעה קונקרטית שכבר נקבעה ולכן גם אם זה מורכב או עמוס – עדיף לסיים את התהליך פעם אחת ולדעת שכעת יש שקט עם ויזה למשך עשר השנים הקרובות.

מה למדנו בכתבה:

חידוש או הוצאת ויזה לארה"ב ברישום מהיר