שאלות נפוצות - ויזה לארה״ב

ויזה לארצות הברית היא למעשה אישור כניסה בלעדי לגבולות ארה"ב. ישנם סוגים שונים של אשרות כניסה לארה"ב הניתנות בהתאם למטרת השהייה בה - טיול, עבודה, לימודים, עסקים וכדומה - ללא אשרה מתאימה לא תותר כניסה לגבולותיה.

תוקף הויזה תלוי בסוג הויזה שהונפקה, כך למשל ויזת תייר תקפה ברוב המקרים למשך 10 שנים

כל אדם שאינו אזרח אמריקאי ואינו בעל דרכון זר מאחת מהמדינות הבאות הנכללות בתוכנית waiver : אנדורה, אוסטרליה, אוסטריה, בלגיה, ברוניי, דנמרק, פינלנד, צרפת, גרמניה, איסלנד, אירלנד, איטליה, יפן, ליכטנשטיין, לוקסמבורג, מונקו, הולנד, ניו-זילנד, נורבגיה, פורטוגל, סאן-מרינו, סינגפור, סלובניה, ספרד, שוודיה, שוויץ ובריטניה.

תהליך הוצאת ויזה כולל מילוי טפסי בקשה, איסוף מסמכים רלוונטים, תשלום אגרה וראיון בשגרירות ארצות הברית.

לא ניתן להאריך ויזה לארה"ב אלא יש צורך לחדש אותה.

אשרת כניסה הינה ויזה לארה"ב והיא מאפשרת כניסה לארה"ב במסגרת התקופה לה היא  נקבעה. המשמעות היא שניתן להכנס ולצאת מגבולות ארה"ב מספר פעמים ללא הגבלה כל עוד אשרת הכניסה בתוקף. אשרת שהייה הוא מונח המתייחס לזמן השהייה שנקבע כחותמת בדרכון, מתוקף הצגת הויזה בעת הכניסה לארה"ב, בביקורת הגבולות על ידי שלטונות ההגירה של ארה"ב.

זמן השהייה בגבולות ארה"ב נקבע עם ההגעה למדינה, כבר בנחיתה בשדה התעופה, בשלב ביקורת הגבולות, על ידי שלטונות ההגירה.

ניתן להגיש בקשה להארכת משך זמן השהייה בארה"ב באמצעות פנייה לשלוטונות ההגירה בשמן ששוהים שם ובתנאי שהויזה הינה בתוקף מתאים.

חריגה מזמן השהייה הנקוב בדרכון באותו ביקור =" OVER STAY ", עלול לגרור עונשים ואף גירוש מהמדינה.

אם הוגשה בקשה להוצאת ויזה לשגרירות ארה"ב והבקשה לא אושרה, ניתן להגיש בקשה נוספת לאחר שנה.

לא ניתן למלא טופס בקשה אחד למספר בני משפחה. יש למלא טופס בנפרד עבור כל אחד מבני המשפחה.

על פי הנחיות השגרירות, ניתן לקיים ראיון משותף לקרובי משפחה מדרגה ראשונה (הורים, ילדים, אחים וזוג נשוי) הגרים באותה הכתובת וכן לבני זוג, גם אם אינם נשואים, הגרים באותה הכתובת. בני משפחה שאינם עומדים בתנאים אלה צריכים לעבור ראיונות אישיים בנפרד. מספר בני המשפחה המותר בראיון משותף משתנה מעת לעת ויש להתעדכן בעניין זה.

לא קיים קושי אלא מדובר בנושא מורכב בירוקרטית ועם תנאים מאד ברורים אך נוקשים. ארצות הברית מנסה למנוע כניסתם של מהגרים בלתי חוקיים אליה, ולכן ההקפדה היתרה. חשוב למלא את הטפסים בכנות ובמדויק, על מנת למנוע בלבולים או סירוב לבקשת הויזה.

כן. אין הגבלה על מספר הפעמים שבאפשרותך להגיש בקשה לויזה. עם זאת, ללא הוכחות חדשות לקשרים חברתיים, משפחתיים וכלכליים חזקים, אשר יראו את מחויבותך לחזור לישראל לאחר טיול קצר בארה"ב, אין סיבה להגיש בקשה לויזה בפעם השנייה. כמו כן, המועמדים לויזה נדרשים לשכנע את הקונסול האמריקאי כי בכוונתם לעמוד בתנאי הויזה שאושרה להם. לפני הגשת הבקשה שוב יש להמתין עד שיהיו ברשותך הוכחות חדשות שיצביעו על קשריך לארץ ו/או על כוונתך לעמוד בתנאי הויזה. מומלץ להמתין לפחות שנה לפני הגשת הבקשה שוב.

התשלום ששולם הוא תשלום אגרה לבקשה לויזה. סכום זה מכסה את הטיפול בבקשה, ללא קשר אם היא אושר או תידחה. התשלום נגבה מכל מקום בעולם. לא רק זאת, אם בקשתכם נענתה בשלילה והחלטתם להגיש בקשה בשנית, תדרשו לשם את האגרה בפעם השנייה.

טופס ה-DS-160 הינו טופס חדש בשגרירות ארה"ב בישראל אשר החליף את טפסי ה-DS-156, DS-157 ו-DS-158. החל מפברואר 2010 משמש טופס זה לצורך קבלת ויזת כניסה לארה"ב.
טופס ה-DS-160 אינו מחליף את טפסי ה-I-20, DS-2019, DS-156E ו-DS-156K. בנוסף כמובן שעדיין צריך להביא לראיון מסמכים המוכיחים את כוונתכם לחזור לישראל בסיום השהות בארה"ב.

הניסיון הרחב שלנו בתחום מאפשר לנו לתת הכוונה ספציפית לכל לקוח, על פי המקרה הייחודי שלו, ובנוסף מאפשר לתת מענה למצבי קיצון.
כמו כן, התהליך אצלנו כולל בנוסף להכנת המסמכים הרלוונטיים גם תיאום ראיון, וקישור טופס ה-DS-160 הספציפי לראיון שנקבע.
וכמו שאומרים "אין חכם כבעל ניסיון"

במידה ובמעמד הראיון אושרה בקשתכם לויזה לארה"ב, דרכונכם יישאר בשגרירות ויגיע אליכם הבית עם שליח בד"כ בין שבוע לעשרה ימים, באמצעות סניפי UPS האחראים למשוח דרכונים הבית.

במידה ותאריך הראיון שנקבע לא טוב לכם, ניתן לשנות את המועד כשבוע ימים לפני תאריך הראיון, השינוי יהיה כרוך בתשלום.

דרכון ביומטרי הוא דרכון המשלב נתונים כתובים ואלקטרוניים-ביומטריים על מנת לזהות את נושאו. המידע החיוני בדרכון מאוחסן במעגל משולב זעיר בטכנולגיית RFID, המאפשרת קריאה באמצעות קרינה אלקטרו-מגנטית ללא מגע, ומאובטח באמצעות חתימה דיגיטלית.

לא ניתן החזר תשלום האגרה במקרה של סירוב לויזה. זאת מפני שתשלום האגרה הוא עבור עבודתם של פקידי ההגירה במשרד החוץ האמריקאי, אשר מעבדים את נתוניכם האישיים ואת נתוני הבקשה ומטפלים בה ובהעברתה לפקידים של השגרירות של ארה"ב בתל אביב. מכיוון שבקשתכם מטופלת ומועברת ללא קשר לסירוב או אישור, לא ניתן לקבל את הכסף בחזרה.

מילוי שאלון ויזה לארצות הבריתמילוי שאלון ויזה לארצות הברית

500 תווים שמאל
*שימו לב: חשוב למלא את הפרטים במלואם בכדי לזרז תהליכים.
בסיום התהליך אחד מנציגנו יחזור אליכם בשעות שציינתם.