דרכון נגנב/אבד/פג תוקף

במידה והדרכון שלכם נגנב, אבד או פג תוקף ניתן לפתור בעיה זו בשגרירות בתל אביב והקונסוליה שבירושלים. הם נותנים מענה למקרים אלו. המקרה הנפוץ ביותר הוא שדרכון פג תוקף עם ויזה מאושרת בתוכו. עקרונית ניתן לטוס עם ויזה לארצות הברית הנמצאת בתוך דרכון שפג תוקפו, כל עוד בעל הויזה מחזיק בצמוד גם בדרכון החדש.
שני הדרכונים חייבים להיות מאותה המדינה. הנחיית שגרירות ארצות הברית היא לשים לב למקרים בהם הויזה לארצות הברית הושחתה בעת ביטול הדרכון הישן. אם קצות הויזה נגזרו היא אינה תקפה עוד ובכל מקרה לא ניתן להיכנס איתה בין שערי ארצות הברית.

 

ויזה שהושחתה מחייבת הוצאת ויזה חדשה וכל התהליך שכרוך בזה, ולכן ויזה לא תקפה לא נותנת למחזיק בה כל זכות או פריבילגיה, ועליו לעבור את כל תהליך הוצאת הויזה לארצות הברית מחדש.

 

טיפול לאחר אובדן או גניבה
מי שאבד לו או נגנב הדרכון, עליו להודיע מהר ככל הניתן לשגרירות ארצות הברית. מכאן בפניכם יש שני אופציות לפעולה: אם המטרה היא דיווח על אובדן הדרכון, יש ליצור קשר עם תחנת המשטרה ולקבל דו"ח רשמי. במקביל יש למלא טופס דיווח הניתן להורדה מאתר השגרירות. לאחר מכן נדרש בעל הדרכון האבוד או הגנוב להגיע לשגרירות ארצות הברית עם הטופס ועם הדו"ח המשטרתי, יחד עם תעודה מזהה אחת בתוקף. הנוכחות בשגרירות היא חובה במהלך הדיווח על ויזה שנגנבה או אבדה. שעות הפתיחה הן ימי שישי בין השעות 10:00-10:30 בלבד. בנוסף, השגרירות סגורה בחגים אמריקאיים ובחגים יהודיים.

 

אופציה שנייה רלוונטית עבור אלו הרוצים להגיש בקשה לויזה חדשה לארה"ב. ניתן לדווח על אובדן או גניבה של הדרכון במעמד הראיון. מבחינת שאר התהליך, זהו תהליך רגיל לגמרי, מילוי טופס ds-160, הדפסת דף אישור עם טופס בקשה עם קוד הזיהו, לאחר מכן, רישום בקשה לויזה, תשלום אגרה, קביעת מועד הראיון בקונסוליה בירושלים או בשגרירות בארצות הברית לפי מקום המגורים של המועמד. לאחר קביעת הראיון תקבלו אישור בדואר אלקטרוני.

 

כפי שנאמר לפני כן וכפועל יוצא, הגשת בקשה לויזה חדשה לאחר אובדן או גניבה של הדרכון מחייב את המועמד להמציא את כל המסמכים מחדש וביניהם: דף אישור של טופס הבקשה, תמונה צבעונית בגודל של 5X5 ס"מ מהחצי השנה האחרונה ובאיכות טובה, דרכון בתוקף ודרכונים קודמים, מכתב הזמנה לראיון ומסמכים נוספים בהתאם לויזה הרלוונטית. בעמוד מסמכים נדרשים להוצאת ויזה ארה"ב ניתן הסבר מפורט על כל המסמכים האפשריים לפי הויזה הרלוונטית.

 

אנו בחברת Usa Visa Services, הבאנו לפניכם את הפתרון הנכון והקל ביותר - טופס DS-160 בעברית. אתם ממלאים את הטופס ואנו נעשה את השאר ונדאג להביא אתכם ליעד הרצוי - קבלת ויזה לארה"ב.

 

   הגש בקשה 

 

500 תווים שמאל
*שימו לב: חשוב למלא את הפרטים במלואם בכדי לזרז תהליכים.
בסיום התהליך אחד מנציגנו יחזור אליכם בשעות שציינתם.