ויזת עסקים לארה"ב

אתם בעלי עסק או פותחים עסק עם קשרים בארצות הברית? ראשית עליכם לדאוג שתהיה לכם אפשרות ביקור בארצות הברית ולשם כך אתם צריכים ויזת עסקים לארה"ב.
ויזת עסקים מסוג 2B-1B הינה פופולרית כמו ויזת תייר והשוני היחיד ביניהן הוא מטרת הנסיעה של המבקר לארצות הבית. הסיבות העיקריות בגינן מקבלים ויזת עסקים, כוללות ביקור לקוחות, ניהול פגישות או משא ומתן, השתתפות בועידות וכנסים, טיפול בנכס, התקנה או מתן שירות תיקון ציוד ללקוחות, מתן סוגים מסוימים של הרצאות וניהול מחקרים ללא שכר. בגדול מדובר בויזה לטווחי זמן קצרים לביצוע הפעולות שפירטנו לפני כן.
לפי החוק האמריקאי בזמן תהליך הוצאת ויזה לארה"ב עלינו לספק לידי השגרירות הוכחות כי אנו לא מתכוונים להתשקע בארצות הברית. במיוחד לאחר ה-11 בספטמבר, האמריקאים הקשיחו את המדיניות בכל הנוגע לכניסה לארצם, ולכן יש לספק את כל המסמכים הדרושים כולל הצהרה כי מדובר בנסיעה למטרת עסקים.

סטאטוס הבקשה נידון ע"י אנשי הקונסוליה האמריקאית והם אלו המחליטים מי יקבל ויזת עסקים לארה"ב ומי לא, כאשר כל מקרה נידון לגופו. זאת אחת הסיבות לכך, שכל ראיון שונה מאחר, איש עסקים אחד יכול להישאל שאלות שונות מהקולגה שלו, והכל תלוי בנסיבות הנסיעה ובאנשי הקונסוליה.

ויזת עסקים לארה"ב - מידע שימושי

תהליך הנפקת ויזת תייר B1 וויזת עסקים B2 הינו תהליך זהה, כאשר השוני היחיד הינו מטרת הנסיעה. ויזת עסקים מונפקת בעיקר לאנשים המעוניינים להגיע לארה"ב לשם פגישות עסקיות, כנסים, ועידות ועוד. חשוב בעת מילוי השאלון לויזה לציין את מטרת הנסיעה המדויקת ולצרף אסמכתאות אשר יאמתו את מטרת הגעתכם למדינה. נציגי הקונסולייה בשגרירות אינם מקלים ראש בדבר ועל כן מומלץ למלא את השאלון בדיוק רב ובפירוט.

מה מאפשרת ויזת עסקים לארה"ב

כמו שנאמר ויזה עסקית ניתנת לתקופות קצרות לביקור עסקי לארצות הברית, ולכן הויזה מאפשרת את הדברים הבאים:

 1. ניהול משא ומתן: כל מי שיש לו עסק יודע, כי חלק מפגישה עם לקוחת כוללת משא ומתן. לעיתים המשא ומתן לא נמשך רק יום אחד, אלא כמה ימים. הוצאת ויזת עסקים לארצות הברית מאפשרת לכם לנהל משא ומתן בלי להילחץ מהמחשבה כי ממתינה לכם טיסה חזרה לארץ.
 2. ביקור אצל לקוחות: אם אתם מנהלים עסק, הכולל לקוחות מארצות שונות וביניהן גם ארצות הברית, הוצאת ויזה לארצות הברית מאפשרת לכם להגיע לביקור אצל הלקוחות לצורך פעילות עסקית. כל עסק מבוסס על לקוחות. אם הלקוחות שלכם בארצות הברית, אז באמצעות הוצאת ויזת עסקים אתם יכולים להיות איתם בקשר פרונטלי, מעבר לקשר טלפוני.
 3. השתתפות בועדה מקצועית: כחלק מההכשרה של אנשי עסקים, עליהם להשתתף מדי פעם בוועדות שונות לצורך קבלת ידע בנושאים שונים. חשוב מאד! לפני שאתם אורזים את החפצים שלכם וחושבים על הדרך להרשים את הלקוחות שלכם, כדאי לבדוק היטב את העניין, על מנת שלא תמצאו את עצמכם לא נכללים בטיסה. ישנם מקרים בהם הטיפול באופן הוצאת ויזה לארצות הברית עשוי להתארך ולכן לא כדאי לקחת סיכון מיותר, ולהתחיל לטפל בעניין כמה שיותר מוקדם.

הליך הגשת הבקשה:

 1. מילוי טפסים וקביעת תור לראיון.
 2. תשלום אגרת הויזה.
 3. קביעת תור לראיון בשגרירות ארה"ב.
 4. הגעה לראיון בשגרירות ארה"ב.


המסמכים הדרושים:

 1. כללי-טופס בקשה לויזה, תמונת דרכון, דרכון בעל תוקף של לפחות ששה חודשים לאחר מועד הכניסה לארצות הברית, קבלה מרשות הדואר, המוכיחה את תשלום האגרה.
 2. שכירים- מכתב מקורי (לא צילום) מטעם מקום העבודה ובחתימת המעסיק. על המכתב להיות מודפס על גבי נייר מכתבים של מקום העבודה, יצוין בו פרק הזמן בו אתם כבר עובדים בחברה, ואישור כי בכוונת המעסיק להמשיך ולהעסיק אתכם גם בעתיד. כמו כן מומלץ להגיע עם שלושה תלושי משכורת אחרונים מאותו מקום עבודה. אם מטרת הנסיעה היא עסקית, יש לציין זאת, ואף את כתובת החברה או הגורם העסקי אליו אתם נוסעים.
 3. עצמאיים- בנוסף לטופס הבקשה יש להגיע עם רשיון העסק, ויזת עסקים לארה"ב דורשת רשימה של עובדים בעסק המקבלים משכורת מכם, אישור מודפס וחתום על ידי רואה החשבון שלכם, בו הוא מתאר את אופי העסק, כמה שנים הוא קיים, ורווחי העסק בנטו.
 4. סטודנטים- סטודנטים המעוניינים להוציא ויזת עסקים לארה"ב יש להגיע עם אישור תשלום שכר לימוד לאוניברסיטה, מכתב מהמוסד האקדמי המאשר את רישומכם אליו, תעודת שחרור מצה"ל או לחילופין תעודה המעידה על פטור, וכן אישורים המעידים על מצב משפחתי במידה והנכם נשואים. אם הנכם סטודנטים שמטרת הנסיעה היא התמחות מעשית, אתם זכאים לשהות של שנים עשר חודשים נוספים בארצות הברית, שם תוכלו לעבור התמחות במידה והיא נדרשת לאחר סיום הקורס. אישור זה אינו מהווה חלק של ההתמחות המעשית האקדמית ולכן יש להצטייד מבעוד מועד בטופס 20 שעל גביו יחתום נציג מוסד הלימודים כי על אף שפג תוקף הויזה לצורך לימודים, ניתן אישור לצורך התמחות מעשית אופציונאלית, מעבר לפרק הזמן שנדרש למסלול האקדמי בו השתתף הסטודנט.
 5. חילופי סטודנטים- סטודנטים המגיעים לארצות הברית במסגרת חילופי סטודנטים יקבלו ויזות מיוחדות מסוג M, F, או J. סטודנטים אלו יידרשו לשלם אגרה מיוחדת - SEVIS. מערכת SEVIS היא מערכת אינטרנטית אליה מחויבים הגורמים והמוסדות העומדים מאחורי חילופי סטודנטים להזרים מידע בדבר אירועים ופעילויות של הסטודנטים במהלך שהותם במקום, במסגרת חילופי סטודנטים. במעמד הבקשה לויזה יש להציג הוכחה כי אגרה זו שולמה.
 6. ויזה לצרכי טיפול רפואי-ויזה זו נכללת במסגרת ויזות B1 או B2 היא זהה לויזת עסקים לארה"ב ולויזת תיירות תיירות. בנוסף למסמכים הנדרשים מכולם יש להציג גם תיק רפואי ובו תיעוד הטיפולים שקיבלתם ועדיין מקבלים, מכתב המלצה מהרופא המטפל עם נימוק לבקשה לקבל טיפול בארצות הברית, או לחילופין מכתב מהמוסד הרפואי בארצות הברית אליו אתם מתכוונים לנסוע. במכתב יפורטו הטיפול הנדרש ופרק הזמן המשוער לקבל אותו. כמו כן תצוין עלות הטיפול. עוד תדרשו להציג מכתב מחברת הביטוח המאשר כיסוי עלויות הטיפול. באם אינכם מבוטחים תרשו להוכיח יכולת כלכלית לכיסוי הטיפול הרפואי.
 7. ויזה לבעלי רקע טכני ומדעי-מבקשי ויזה שיש להם רקע טכני או מדעי עשויים להתקל בדרישות לאישורים נוספים. מומלץ להגיע מוכנים עם שם החברה או העסק אליו אתם נוסעים עם כתובת ומספרי טלפון, פרטים בנוגע לתחום העיסוק או המחקר בהם אתם מתכוונים לעסוק במהלך שהייתכם בארה"ב, מקורות המימון של הנסיעה, פרטי מקום עבודה נוכחי, קורות חיים בשפה האנגלית וכן פרטים על המקור המממן את נסיעתכם.

 

   הגש בקשה 

 


הויזה היא הדרך היחידה של שגרירות ארצות הברית לעקוב אחר מי שנכנס למדינה, לאשר כניסות ויציאות ולהבטיח את שלום התושבים. יחד עם זאת, יש סוגים רבים של סימוני ויזה לארה"ב וכדאי להכיר את ההבדלים ביניהם.

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

500 תווים שמאל
*שימו לב: חשוב למלא את הפרטים במלואם בכדי לזרז תהליכים.
בסיום התהליך אחד מנציגנו יחזור אליכם בשעות שציינתם.