ויזת תייר לארה"ב

רובנו חולמים על הטיול בערים הגדולות של ארצות הברית, בקניונים מפוארים, ביקורים בבתי קזינו שבלאס וגאס, לקחת את הילדים לדיסני-לנד ובכלל לראות ולחוש את המקום עליו אומרים "ארץ ההזדמנויות".

כמובן שלפני הגעתנו לארצות הברית עלינו לקבל אישור כניסה למדינה או במילים אחרות ויזת תייר לארה"ב.

ויזת תייר - זוהי ויזה הנפוצה ביותר ומעל 90% מישראלים מבקשים לקבל ויזת תייר לארה"ב.

ויזות 2B-1B נקראות גם ויזות תיירות, עסקים או רפואית והן הויזות הנפוצות ביותר בקרב אלו המעוניינים לבקר בארצות הברית. ויזת תייר בעצם מאפשרת לנו להיכנס לתחומי ארצות הברית בין היתר למטרות ביקור של חברים או משפחה, טיול, טיפול רפואי, לימודים שאינם אקדמיים או לימודים לא מוכרים לצרכי תעודה או נקודות זיכוי ולתקופות קצרות, השתתפות בתחרויות לא מקצועיות וללא גמול כספי, ספורט, מוזיקה וישנם עוד לא מעט קריטריות כדי להחשיב את סוג הויזה כויזת תייר לארצות הברית. בעלי עסקים יכולים להשתמש בסוג ויזת תייר לצרכי פגישות עסקיות, פגישות עבודה עם שותפים מארצות הברית, השתתפות בועדות ו/או כנסים, טיפול בכל נושא הרכוש מול גורמים פרטיים או ציבוריים, ניהול משא ומתן על עסקאות וחוזים וכמובן חיפוש אחר עסקאות להשקעה.
לכן במידה ואיננו בעלי אזרחות של אחת המדינות הפטורות מויזה לארה"ב, נהיה חייבים להוציא ויזה ורק למטרות שנמנו לפני כן. וכפי שאנו רואים ויזת תייר איננה מאפשרת לנו לנסוע לארצות הברית למטרות עבודה או כל פעילות אחרת המתוגמלת כספית, וגם עיתונאים לא יוכלו להשתמש בויזה מסוג זה וכמובן שויזה זו, לא תקפה בעת מעבר לארצות הברית למגורי קבע.

 

שלבי הגשת הבקשה עבור ויזת תייר לארה"ב:

 1. מילוי טופס DS160
 2. תשלום אגרת ויזה (160$)
 3. קביעת מועד הראיון בשגרירות
 4. ראיון בשגרירות ארה"ב
 5. קבלת הדרכון באמצעות דואר ישראל

ויזת תיירות לארה"ב*חשוב לציין כי הופעה בראיון בשגרירות הינה חובה לכל מועמד בין הגילאים 14 עד 80.

 

המסמכים הדרושים:
לפי החוק האמריקני, על כל אזרח ישראלי המבקש ויזה לארצות הברית, חלה חובת ההוכחה כי אין בכוונתו להגר לארצות הברית ולהשתקע בה. כל בקשה לויזה נבחנת לגופה, ומבקשים רבים ימצאו, כי אפילו סוגי המסמכים שיידרשו להציג, אופי וסוגי השאלות שישאלו, עשויים להיות שונים זה מזה, גם אם הבקשה לויזה הוגשה למטרה זהה. המסמכים להלן הם אלו אותם תידרשו להציג, למרות שמעת לעת תדרשו להציג גם מסמכים נוספים לפי דרישת הנציגים בשגרירות, ובהתאם לשיקול דעתם.ויזת תיירות לארה"ב

 1. כללי - טופס בקשה ויזת תייר לארה"ב, תמונת דרכון, דרכון בעל תוקף של לפחות ששה חודשים לאחר מועד הכניסה לארצות הברית, קבלה מרשות הדואר המוכיחה את תשלום האגרה.
 2. שכירים - מכתב מקור (לא צילום) מטעם מקום העבודה ובחתימת המעסיק. על המכתב להיות מודפס על גבי נייר (לוגו) מכתבים של מקום העבודה, יצוין בו פרק הזמן בו אתם כבר עובדים בחברה, ואישור כי בכוונת המעסיק להמשיך ולהעסיק אתכם גם בעתיד. כמו כן מומלץ להגיע עם שלושה תלושי משכורת אחרונים מאותו מקום עבודה. אם מטרת הנסיעה היא עסקית, יש לציין זאת, ואף את כתובת החברה או הגורם העסקי אליו אתם נוסעים.
 3. עצמאיים - בנוסף לטופס הבקשה יש להגיע עם רשיון העסק, רשימה של עובדים בעסק המקבלים משכורת מכם, אישור מודפס וחתום על ידי רואה החשבון שלכם, בו הוא מתאר את אופי העסק, כמה שנים הוא קיים, ורווחי העסק בנטו.
 4. סטודנטים - תחילה יש לציין כי ויזת תייר לארה"ב שונה מויזה לסטודנטים. יש להגיע עם אישור תשלום שכר לימוד לאוניברסיטה, מכתב מהמוסד האקדמי המאשר את רישומכם אליו, תעודת שחרור מצה"ל או לחילופין תעודה המעידה על פטור, וכן אישורים המעידים על מצב משפחתי במידה והנכם נשואים. אם הנכם סטודנטים שמטרת הנסיעה היא התמחות מעשית, אתם זכאים לשהות של שנים עשר חודשים נוספים בארצות הברית, שם תוכלו לעבור התמחות במידה והיא נדרשת לאחר סיום הקורס. אישור זה אינו מהווה חלק של ההתמחות המעשית האקדמית ולכן יש להצטייד מבעוד מועד בטופס 20 שעל גביו יחתום נציג מוסד הלימודים, כי על אף שפג תוקף הויזה לצורך לימודים, ניתן אישור לצורך התמחות מעשית אופציונאלית, מעבר לפרק הזמן שנדרש למסלול האקדמי בו השתתף הסטודנט.
 5. חילופי סטודנטים - סטודנטים המגיעים לארצות הברית במסגרת חילופי סטודנטים יקבלו ויזות מיוחדות מסוג M, F, או J. סטודנטים אלו יידרשו לשלם אגרה מיוחדת - SEVIS. מערכת SEVIS היא מערכת אינטרנטית אליה מחויבים הגורמים והמוסדות העומדים מאחורי חילופי סטודנטים להזרים מידע בדבר אירועים ופעילויות של הסטודנטים במהלך שהותם במקום במסגרת חילופי סטודנטים. במעמד הבקשה לויזה יש להציג הוכחה כי אגרה זו שולמה.
 6. ויזה לצרכי טיפול רפואי - ויזת תייר לארה"ב שונה מויזה זו. נכללת במסגרת ויזות B1 או B2 המשמשות לרוב לצרכי תיירות או עסקים. בנוסף למסמכים הנדרשים מכולם יש להציג גם תיק רפואי ובו תיעוד הטיפולים שאתם מקבלים, מכתב המלצה מהרופא המטפל עם נימוק לבקשה לקבל טיפול בארצות הברית, או לחילופין מכתב מהמוסד הרפואי בארצות הברית אליו אתם נוסעים. במכתב יפורטו הטיפול הנדרש ופרק הזמן המשוער של הטיפול. תצוין גם עלות הטיפול. עוד תדרשו להציג מכתב מחברת הביטוח המאשר כיסוי עלויות הטיפול. באם אינכם מבוטחים תדרשו להוכיח יכולת כלכלית לכיסוי הטיפול הרפואי.
 7. ויזה לבעלי רקע טכני ומדעי - מבקשי ויזה שיש להם רקע טכני או מדעי עשויים להתקל בדרישות לאישורים נוספים. מומלץ להגיע מוכנים עם שם החברה או העסק אליו אתם נוסעים עם כתובת ומספרי טלפון, פרטים בנוגע לתחום העיסוק או המחקר בהם אתם מתכוונים לעסוק במהלך שהייתכם בארה"ב, מקורות המימון של הנסיעה, פרטי מקום עבודה נוכחי, קורות חיים בשפה האנגלית וכן פרטים על המקור המממן את נסיעתכם (בדר"כ המעסיק או החברה המשלחת).

 

   הגש בקשה 

 


הויזה היא הדרך היחידה של שגרירות ארצות הברית לעקוב אחר מי שנכנס למדינה, לאשר כניסות ויציאות ולהבטיח את שלום התושבים. יחד עם זאת, יש סוגים רבים של סימוני ויזה לארה"ב וכדאי להכיר את ההבדלים ביניהם.

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

500 תווים שמאל
*שימו לב: חשוב למלא את הפרטים במלואם בכדי לזרז תהליכים.
בסיום התהליך אחד מנציגנו יחזור אליכם בשעות שציינתם.