ויזה לארצות הברית ראיון: מדריך הכנה

97% הצלחה! צרו קשר למענה מהיר!

ויזה לארצות הברית ראיוןויזה לארצות הברית ראיון

לאנשים שמעוניינים להיכנס לארה"ב מומלץ להתכונן לשאלות ותשובות הריאיון. אלפי ישראלים מעוניינים להוציא ויזה לארצות הברית להמון סוגים של מטרות כמו למשל רילוקיישן, עבודה בארצות הברית, טיול קצר או ארוך, פרויקטים שהם לוקחים בהם חלק ועוד. אין כניסה לארצות הברית בלי ויזה. לכן, אחד הדברים הכי חשובים שאתם צריכים לדעת ולהיות מוכנים אליו, זה בנוסף לכל המסמכים שעליכם להכין קשור באופן ישיר לראיון. למעשה, ההכנה המוקדמת תספק לכם את הסיכוי הטוב ביותר לקבלת האשרה. מאמר זה מציג שאלות אפשריות בתהליך קבלת ויזה לארצות הברית ראיון שניתן לצפות להן.

סוגי שאלות נפוצות במהלך הריאיון

מטרת שאלות ויזה לארצות הברית ראיון היא להסביר למה אתם טסים לארה"ב, ולבסס את מעמדכם במדינה. היו מוכנים לענות על שאלות ראיון ויזות אישיות של המראיין לגבי הסיבות שלכם להיכנס לאחת המדינות בארצות הברית. 

לפני הריאיון, חשוב ללמוד דוגמאות לשאלות ויזה אמריקאיות מראש, כך שתוכלו להתכונן ביעילות. קיימות חמש קטגוריות שרוב תהליכי ויזה לארצות הברית ראיון מתבססות עליהן:

  • תוכניות לימודים
  • בחירת מקום מגורים
  • מצב כלכלי
  • יכולות אקדמיות
  • תוכניות לפרק הזמן המבוקש לשהות בארה"ב.
https://www.youtube.com/watch?v=6pzI2tXsw6k

תוכניות לימודים בארצות הברית

המראיין בהליך ויזה לארצות הברית ראיון יבקש לדעת למה בחרתם ללמוד בארה"ב, מה אתם מתכננים ללמוד בארה"ב, וכן הלאה. מומלץ ליידע את המראיין על המניע ללמוד בארצות הברית. לדוגמא, ניתן להתמקד באופן בו ארה"ב היא היעד הפופולרי ביותר בעולם להשכלה גבוהה בקרב סטודנטים בינלאומיים, בשל האוניברסיטאות הטובות ביותר.

אוניברסיטאות בארצות הברית מציעות גם תמיכה לסטודנטים בינלאומיים, מערכת חינוך גמישה, גיוון תרבותי, וכן הלאה. 

תוכלו לדון באופן בו סטודנטים בינלאומיים כמוכם מגיעים לארה"ב על מנת ליצור קשר עם סטודנטים מרחבי העולם בקהילה מסבירת פנים, ובארצות הברית תוכלו לשפר את כישורי השפה האנגלית שלכם. ניתן להדגיש גם נסיבות מיוחדות, כמו למשל שהתואר שרציתם ללמוד אינו זמין בישראל.

האם הייתם כבר בארצות הברית?

אם הייתם כבר בארה"ב דווחו לקצין ויזה לארצות הברית ראיון את הסיבות שעומדות מאחורי הטיולים הקודמים שלכם, כגון חופשה, על מנת להשתתף בתוכנית הכשרה או מסיבות רפואיות. אם לא הייתם בארה"ב בעבר, פשוט אמרו שעדיין לא הייתה לכם הזדמנות לטייל או ללמוד שם.

כמה טובה האנגלית שלכם?

הכנה לתהליך ויזה לארצות הברית ראיון כוללת תרגול היכולת לדבר, לכתוב, לקרוא ולהבין את השפה האנגלית. תוכלו לציין בפני המראיין את כישורי השפה שלכם על מנת להראות את מסירותכם ומחויבותכם לבניית כישורי דיבור האנגלית שלכם. 

מומלץ ליידע את קצין הוויזה שאתם מצפים לשפר את כישורי דיבור האנגלית שלכם עוד יותר על ידי חיים בקהילה בינלאומית בארה"ב.

מצב כלכלי

הוכחת יציבות כלכלית נדרשת כחלק מתהליך ויזה לארצות הברית ראיון. כדי להנפיק את האשרה שלכם, קצין הוויזה ירצה לראות שיש לכם מספיק כסף לחיות בארה"ב. התוכנית הפיננסית שלכם צריכה לכלול הוצאות כמו שכר לימוד, דיור, אוכל, ביטוחי בריאות ותחבורה. 

אם יש לכם קרוב משפחה או מעסיק שמתפקד כנותן חסות שיסייע במימון ההוצאות שלכם, סביר להניח שקצין הוויזה ישאל שאלות לגבי הקשר שלכם עם נותן החסות.

כמה עולה להוציא ויזה לארצות הברית?

אחת השאלות שעולות פעם אחר פעם בהקשר של הוצאת ויזה לארצות הברית, היא כמה עולה להוציא ויזה לארצות הברית. אז אין לשאלה הזו תשובה חד משמעית וזה מאוד תלוי בסוג הויזה. למשל, לוויזת תייר המכונה גם ויזת B1/B2, המתאימה גם לכל מיני צרכים רפואיים או עסקים והיא ויזה זמנית, תצטרכו להיפרד מ- 160$. הסיבה לכך היא משום שהשגרירות בעצם קובעת את הסכום שמשלמים לה בשקלים והמחיר של הויזה משתנה מפעם לפעם, בהתאם לשער הדולר ויש מקרים בהם השגרירות מעדכנת, כלומר מעלה או מורידה מעט את המחיר. המחיר לאגרה של הויזה הוא 576 ש”ח. התשלום צריך להיות מועבר באמצעות כרטיס אשראי או בבנק הדואר במזומן. ניתן לשלם באמצעות שובר לתשלום או מנפיקים אחרי שקובעים תור לשגרירות האמריקאית. עבור ויזות עובדים זמניים שנקראית ויזת H, ויזת רילוקיישן אותה מבצעים בתוך חברה הנקראית ויזת L, ויזת אנשים המאופיינים בעלי יכולות יוצאות דופן הנקראית גם ויזת O, ספורטאים ואומנים הנקראית גם ויזת P וויזה לאנשי דת הנקראית ויזת R, העלות תהיה 190$.

חשוב לדעת!

את התהליך של הוצאת הויזה וקביעת הריאיון להוצאת ויזה לארצות הברית אל מול השגרירות, כדאי להתחיל כמה שיותר זמן מראש ולא בסמוך לנסיעה משום שזה לוקח זמן. בנוסף, כל המחירים והתלשומים מתבצעים כאשר מגישים את הבקשה לויזה והשגרירות לא מחזירה את הכסף, גם אם קיבלתם סירוב לבקשה. יחד עם זאת, יש וויזות המחייבות תשלומים נוספים כמו למשל אגרה SEVIS – תשלום של 350$ כאשר מעוניינים להגיש בקשה עבור ויזת סטודנט. 

ויזה לארצות הברית ראיוןויזה לארצות הברית ראיון

החלקת שרוב האנשים שנלחצים ממנו הוא שלב הראיון מול גורם משגרירות ארה"ב. עם זאת, כאשר אתם מגיעים למקום מצוידים בכל האסמכתאות הנכונות אין שום סיבה לכך שתענו בשלילה. גם אם כבר שילמתם את האגרה ולא עברתם את הראיון עדיין תהיו חייבים בתשלום מלא. לכן, כדי להבטיח שאתם מגיעים מוכנים לראיון אנחנו כאן. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על ויזה לארצות הברית ראיון, טפסים וכל היוצא בזה.

ויזה לארצות הברית ראיון – האם אתם חייבים בשלב זה?

לפני שאתם נכנסים ללחץ ממעמד הראיון יש לבדוק האם אתם בכלל צריכים לעבור את הראיון. כן, לא כל מועמד צריך לעבור את הראיון. אז מי בעצם חייב בראיון, ומי לא? כל מועמד לויזה בין הגילאים 14 עד 79 חייב לעבור את הראיון. מועמדים מתחת לגיל 18 חייבים להגיע לראיון בליווי אפוטרופוס. בדרך כלל אלו שנמצאים מתחת לגיל 18 יהיו עם הסיכויים הגבוהים ביותר לעבור את הראיון בהצלחה. הבעיה העקרית היא עבור גילאי ה-20 וה-30 אשר החשש שהם מתכוונים להשתקע בארה"ב הינו גבוה יותר. אם אתם נמצאים בטווח הגילאים שכן צריכים לעבור ראיון פרונטלי אל דאגה, עם המידע שתקבלו פה הסיכויים שלכם לא לעבור נמוכים.

מתי עוברים את הראיון?

שלב ויזה לארצות הברית ראיון הינו השלב האחרון בתהליך. עליכם יהיה לסיים לערוך את כל הטפסים האישיים שלכם (DS-160) ולקבוע ראיון. עליכם להגיע לראיון עם תמונת פספורט 5×5 ועם כל הטפסים והאישורים הנדרשים. הראיון הוא לפי התאריך שנקבע לכם. מה מחכה לכם ביום הזה? אנו ממליצים להגיע בזמן ולא לאחר, זה כבר רושם ראשוני לא טוב. כאשר אתם מגיעים לשגרירות אתם תעברו בידוק, יש חפצים שלא ניתן להכניס לשגרירות כמו מזוודות, מחשבים, טלפונים, נוזלים, מצתים, כלי נשק וכן הלאה. כל מה שאתם צריכים שיהיה לכם בכיס הוא מסמכים רלוונטיים, ארנק וכלי כתיבה. יש לכם אפשרות להפקיד את כל החפצים האישיים שלכם בבתי עסק סמוכים למקום, כמובן שזה בעלות. לכן, אם אתם מגיעים עם רכב השאירו את החפצים האישיים שלכם שם.

בדרך כלל אתם תחכו בתור עד שיגיע תורכם, זה יכול לקחת ביום טוב 10 דקות ולעיתים גם מספר שעות, אז אל תקבעו תוכניות סמוך למועד הריאיון. אם אתם דוברי שפה זרה תוכלו לבקש לדבר מול שגריר ארה"ב הדובר אחת מהשפות הבאות: עברית, רוסית, ערבית או אנגלית.  האורך של הריאיון הינו מספר דקות בלבד. המראיין ישאל אתכם שאלות אישיות, מאיפה אתם, בני כמה, וכמובן מהי מטרת הנסיעה שלכם. עליכם כמובן לענות בכנות, הם יודעים הכל. במקרה בו חסרים לכם טפסים יהיה עליכם להגיש אותם במועד אחר ורק לאחר שהם יבדקו תוכלו לחזור להמשך ראיון.

ויזה לארצות הברית ראיון שקיבל סירוב

בסך הכל רוב הבקשות נענות בחיוב, זה כבר סיבה להרגיע אתכם. סירוב מתן ויזה לארה"ב יהיה מהסיבות הבאות:

  1. סירוב ויזה יכול להתקבל כאשר חסרים לכם מסמכים, במקרה כזה הבקשה שלכם תקבל סירוב עד להשלמת המסמכים.
  2. עליכם בראיון להוכיח את הזיקה שלכם לחזור לארץ. במקרה בו אתם לא מצליחים להוכיח כי יחזור לארץ תענו בסירוב. לכן, חשוב להכין את עצמכם לפני מועד הריאיון עם הטפסים הנכונים אשר מעידים על כך שאתם מתכוונים לחזור לארץ. לדוגמה, אם יש לכם נכס בארץ שאתם גרים בו עליכם יהיה להציג אסמכתא לכך, חוזה שכירות, לימודים, צבא, משפחה וכן הלאה. 
  3. סירוב ויזה יכול להיות כתוצאה משליחת מסמכים שקריים, עבר פלילי, הליך פלילי בהווה, חותמת שחורה ועוד. חשוב לציין, כאשר אתם מקבלים סירוב אתם תקבלו גם נימוק לסירוב. ברגע בו קיבלתם סירוב בגלל אחת הסיבות שציינו לא תוכלו להגיש בקשה נוספת עד להוכחה שאתם לא מתכוונים להשתקע בארה"ב.

ויזה לארצות הברית ראיון חירום

יש מקרים חריגים בהם אתם רשאים לדרוש "ויזה דחופה". ויזה דחופה היא ויזה שאתם יכולים לקבל אישור עליה תוך 24 שעות, ויום לאחר מכן כבר תוכלו לגשת לראיון. חשוב להדגיש, כדי שתוכלו לקבל ויזה דחופה עליכם להוכיח את רמת הדחיפות. כמו כן, כאשר אתם מבקשים ויזה שאינה בשביל תיירות הנתונים משתנים. לדוגמה, הרבה יותר קל להוציא ויזת אמן ולעבור את הראיון כאשר יש לכם את כל המסמכים הנדרשים לכך. ויזה דחופה היא ויזה לצורך ביקור קרוב מדרגה ראשונה שחלה או נפצע, לצורך טיפול רפואי, עבודה דחופה וכן הלאה.

ויזה לארצות הברית ראיון דורש הכנה

כדי להבטיח שאתם תקבלו את הוויזה אליה אתם כל כך מייחלים, כדי שלא תצטרכו לחכות שנה עד שתקבלו מועד לראיון, אנחנו כאן. חברה אשר מלווה אתכם בהוצאת ויזה מכינה אתכם כראוי ליום המיוחל. אנו נמלא עבורכם את כל הטפסים הנדרשים ונכין אתכם לקראת השאלות אשר ישאלו אתכם בראיון. כמו כן, נדאג שיהיו לכם את כל הטפסים אשר יכולים להוכיח את הזיקה שלכם לארץ.

מה למדנו בכתבה:

חידוש או הוצאת ויזה לארה"ב ברישום מהיר

התקשרו עכשיו!