אשרת כניסה לארה"ב

שאלון להוצאת ויזה לארה"באשרת כניסה לארה"ב או בשמה השני והנפוץ ויזה לארה"ב. אשרה מונפקת ע"י שגרירות ארצות הברית או הקונסוליה שלה ומאפשרת למחזיקים בויזה להיכנס לתחומי ארצות הברית ולשהות במדינה את משך הזמן הנקוב בויזה. לרוב הויזה מונפקת לתקופה של 10 שנים, אלא אם מדובר באנשי הבטחון, עובדי תעשיית הבטחון כגון רפאל, סטודנטים, פגישות עסקיות, תלמידים ועוד.
במידה ואנשי הקונסוליה החליטו שלא לאשר בקשה לויזה והחזירו סירוב לבקשת ויזה, לא יהיה ניתן לערער, אלא ניתן להגיש בקשה נוספת ועדיף לעשות זאת כעבור מספר חודשים.


מניסיון של שנים ניתן לומר כי תמיד עדיף להוציא אישור ויזה לארה"ב דרך חברה העוסקת בתחום. זה תמיד מהיר יותר, פחות כאב ראש ולרוב לתקופה של 10 שנים.

 

חשוב לדעת

  1. תוכנית ויתור ויזה - זוהי תוכנית בין מדינות בה כל המדינות השייכות לתוכנית פטורות מביצוע ויזה בין המדינות לארצות הברית וכל אזרחי המדינות יכולים להיכנס לארצות הברית ללא ויזה ובתמורה אזרחי ארצות הברית יכולים להיכנס למדינות אלה גם כן ללא ויזה. תוכנית זו נקראת Visa Waiver Program - VWP.
  2. ישראל אינה חתומה על הסכם של תוכנית ויתור ויזה עקב אי שימוש בדרכון ביומטרי. אזרחים ישראלים בעלי אזרחות כפולה שכלולה בהסכם הוויזות יכולים להיכנס לארצות הברית בדרכון הזר שלהם.

יש שני סוגי ויזה בסיסיים בארצות הברית:

  1. ויזה זמנית (Nonimmigrant visa) - ויזה המיועדת לביקורים לצורך תיירות, עסקים, עבודה או לימודים.
  2. ויזת הגירה (Immigrant visa) - ויזה המיועדת לכל מי שמתכוון לחיות בארצות הברית בקביעות וללא הגבלת זמן.

שלבי הגשת הבקשה לויזת תייר:

  1. מילוי טופס בקשה רשמי של השגרירות
  2. תשלום אגרת ויזה (160$)
  3. קביעת מועד הראיון בשגרירות
  4. ראיון בשגרירות ארה"ב
  5. קבלת הדרכון והויזה חזרה הביתה

 

   הגש בקשה 

 

אשרת כניסה לארצות הברית

500 תווים שמאל
*שימו לב: חשוב למלא את הפרטים במלואם בכדי לזרז תהליכים.
בסיום התהליך אחד מנציגנו יחזור אליכם בשעות שציינתם.